חברת השמה, חברות השמה

Resumes קורות חיים
קורות חיים
חברות השמה
קורות חיים
קורות חיים
קורות חיים > חברות השמה

חברות השמה

חברת השמה הנה חברה המשדכת בין מחפש העבודה ובין החברה המעסיקה. מדובר על אחד הכלים החשובים וההכרחיים של מחפשי העבודה כמו גם עבור החברות אשר מחפשות עובדים. תפקידן של חברות השמה אינו מסתיים במציאת עובדים והשמתם, הרעיון הכללי מאחורי חברות אלו הוא מציאת העובדים המתאימים ביותר למילוי תפקידים מסוימים. אנו יכולים לראות כי חברות ההשמה לרוב מתמחות בתעשיית הטכנולוגיה והייטק אך חברות השמה גדולות מכסות תחומים רבים נוספים.

חברת השמה היא פתרון אידיאלי למעסיקים, הם לא צריכים לעסוק בפרסום בדרכי התקשורת השונים, האם לא צריכים לעסוק בקבלת קורות החיים ומיונם, למעשה, האחריות למציאת העובדים מוטלת על חברת ההשמה בלבד. אם אתם מחפשים חברת השמה, מומלץ לבדוק את רשימת חברות השמה בישראל.

מהו ההבדל בין חברת השמה ובין חברת כוח אדם?

פעמים רבות נשאלת השאלה מהו ההבדל בין חברות השמה ובין חברות כוח אדם. אנשים נוטים לחשוב שמדובר על אותו שירות וזו טעות. חברות כוח אדם הן למעשה אלו שמעבירות לעובד את משכורתו לאחר שהוא מתקבל לעבודה, מה שאנחנו מכנים פעמים רבות "עובדי קבלן". במצב כזה, יכול והעובד יקבל את משכורתו אך לא ייהנה מתנאים סוציאלים שונים וביטחון תעסוקתי בשל היותו מועסק על ידי חברת כוח האדם ולא מועסק ישיר של החברה.

חברות השמה אחראיות רק על השידוך בין החברה המעסיקה ובין העובד, הן לא מעבירות לו את המשכורת והוא נחשב מן הרגע הראשון עובד חברה ולכן הוא נהנה מכל הזכויות שעובדי החברה נהנים מהן, מן הסתם שלעובד חברת השמה כדאית בהרבה.

איזה תהליך מעבירה חברת השמה את המועמדים לעבודה?

בשלב ראשוני החברה קולטת את קורות החיים שנשלחו אליה, אם הוא נמצא מתאים לחברה הוא מזומן לראיון אישי עם יועץ השמה. יועץ יכיר את המועמד ויוסיף לקורות החיים שלו הערות אישיות והערכה מקצועית אותן יעביר ביחד עם קורות החיים אל המעסיק. הערותיו של היועץ יסייעו למעסיק להבין האם המועמד לעבודה אכן מתאים לה או לא ועל פי שיקולים אלו ייבחר האם להזמין אותו לראיון עבודה.

חברת ההשמה לא יוצאת מהתמונה כל כך מהר, במידה והמועמד אכן קיבל זימון להגיע לראיון עבודה, חברת ההשמה תקבע עמו פגישה בה הוא יקבל ייעוץ כיצד עליו לנהוג בראיון העבודה. במידת הצורך, לפעמים נערכים מבחנים שונים כגון מבחנים במרכז הערכה או מבחנים בכתב, זאת, כאשר המעסיק מעמיד דרישה זו בפני המועמדים.


עמוד הבית | שותפים | קשר אלינו | מפת אתר | צור קשר
מצא מידע על: טופס קורות חיים | תבנית קורות חיים | קורות חיים מוכנים | הכנת קורות חיים
קורות חיים קורות חיים לדוגמא
כל הזכויות שמורות לאתר Resumes - קורות חיים