הכנה מוקדמת לראיון, הכנה לראיון עבודה

Resumes קורות חיים
קורות חיים
הכנה לראיון עבודה
קורות חיים
קורות חיים
קורות חיים > הכנה לראיון עבודה

הכנה לראיון עבודה

ראיונות עבודה הם למעשה אותן עשרים דקות שיקבעו האם תקבלו עבודה מסוימת או לא. אלו הן הדקות הקריטיות שכל מילה לא במקום יכולה לחרוץ גורלות, כל שתיקה יכולה להתפרש אחרת ממה שרציתם וכל דבר שתאמרו יכול מצד אחד לסייע ומצד שני למוטט. אנחנו מדברים על תחום סבוך למדי שכן כל אדם מתנהג אחרת ברגעים מלחיצים, אז כיצד אנו יכולים לבצע הכנה מוקדמת לראיון עבודה ומהם כללי העשה ואל תעשה של תחום זה ? כל זאת ועוד במאמר הבא.

מה חשוב לברר פני שמגיעים לראיון עבודה?

הכנה לראיון עבודה צריכה לכלול בדיקת רקע של החברה עמה אתם מעוניינים לעבוד. רצוי לבחון לעומק מיהם המתחרים שלה, מה היא מייצרת או משווקת, מי עומד בראשה, קראו עליה פרסומים, קראו כתבות עיתונאיות, בחנו מהו המבנה הארגוני של החברה, כמה אנשים עובדים בה, היסטוריה שלה, חברי הנהלה, עסקאות גדולות שפורסמו בה וכדומה.

תמיד כדאי לבקר באתר האינטרנט של החברה כדי להבין אותה יותר לעומק, בדרך כלל באתרי אינטרנט אלו יש תמונות מהם תוכלו להבין יותר לעומק על אופי החברה.

כללי לבוש והתנהגות:

בחיי היום יום תרשו לעצמכם להתבטא באמצעות לבוש כמה שתחפצו, אבל כשאתם מגיעים לראיון עבודה הקפידו על לבוש מסודר, צנוע ומתאים. לגברים רצוי חולצה מכופתרת או חולצה עם צווארון בצבע לא בולט עם מכנסיים אלגנטיות ונעליים סגורות. לנשים מומלץ להגיע לבושות עם חולצה אלגנטית עם שרוולים, מכנסיים או חצאית (לא קצרה מידי) ונעליים סגורות ולא מרעישות.

חשוב מאוד להביט למראיין בעיניים וללחוץ לו את היד בכניסה וביציאה מן החדר. רצוי לשבת בנוח אך לא להתרווח כדי לא לשדר זלזול ולהניח את התיק לידכם ולא עליכם. כאשר אתם נשארים עם התיק עליכם אתם משדרים למראיין שאתם מעוניינים ללכת.

כאשר הראיון יתחיל, השתדלו להיות קשובים ולא להתחמק משאלות. לפעמים אתם עלולים להישאל שאלות די קשות כמו "מדוע פוטרתם מעובדתם הקודמת?” ויהיה עליכם לענות. במצב כזה רצוי לזכור שמילים לא טובות יכולות רק לגרוע במצבכם וחשוב שלא תתחמקו בשקרים מנושאים מסוימים. נסו לתת תשובה דיפלומטית שתסייע לכם להוציא את הרושם הסביר ביותר, לשאלה קשה מסוג זה תוכלו לענות : “יהיו הסיבות אשר יהיו, נהניתי לעבוד במקום ועשיתי את עבודתי נאמנה, אני מקווה להתפתח ולמצוא עבודות בהן אוכל להביא לידי ביטוי את כל מה שלמדתי במקום העבודה הקודם".


עמוד הבית | שותפים | קשר אלינו | מפת אתר | צור קשר
מצא מידע על: טופס קורות חיים | תבנית קורות חיים | קורות חיים מוכנים | הכנת קורות חיים
קורות חיים קורות חיים לדוגמא
כל הזכויות שמורות לאתר Resumes - קורות חיים