התפטרות, סוגי התפטרות – התפטרות, התפטרות עקב מחלה, התפטרות עובד, התפטרות אחרי לידה

Resumes קורות חיים
קורות חיים
סוגי התפטרות
קורות חיים
קורות חיים
קורות חיים > מכתב התפטרות > סוגי התפטרות

סוגי התפטרות

אנשים מתפטרים ממקום עבודתם מסיבות רבות, חלקן קשורות בהתקדמות האישית שלהם וחלקן קשורות בחיכוכים שלהם במקום העבודה. יש חוקים ברורים הקשורים להתפטרות ממקום העבודה ואם אתם מתכוונים לעשות את המהלך חשוב שתדעו אותם. ראשית, עליכם לדעת שאם החלטתם להתפטר עליכם להגיש את ההתפטרות שלכם למעסיק הישיר ועליכם לעשות זאת בכפוף לחוק ההודעה המוקדמת המקובלת (בדרך כלל שבועיים מראש כאשר מדובר בתקופת עבודה קצרה וחודש או יותר כאשר מדובר על תקופת עבודה ארוכה יותר). עליכם לנסח מכתב התפטרות מסודר על פי כללים מסוימים אותם נסביר בהמשך.

עשה ואל תעשה בעת הגשת מכתב התפטרות:

לפעמים התפטרות עובד נובעת מחיכוכים בין המעסיק לעובד ובמקרים כאלו ההתפטרות עצמה יכולה להיות לא נעימה ומלווה ברגשות רבים. חשוב מאוד לשמור על איפוק כדי שההתפטרות תתבצע בצורה נעימה עד כמה שאפשר וכדי להבטיח את קבלת מכתב ההמלצה, במידה ואתם מעוניינים בו.

כאשר אתם מנסחים מכתב התפטרות הימנעו מרגשות שליליים גם כאשר הם קיימים. הימנעו עד כמה שניתן מצורך הנקמה וממילים קשות שרק יקשו את התהליך והשתדלו לבצע את ההתפטרות בצורה מכובדת ונאותה.

סיבות שונות להתפטרות:

אנשים מתפטרים ממקום עבודתם בשל סיבות רבות ואחת הנפוצות היא התפטרות לאחר לידה. כאשר אנו מדברים על סוג התפטרות זה אנו מתייחסים לתקופה של עד 9 חודשים מיום לידת התינוק וזאת גם כאשר מדובר באם ובאב. התפטרות לצורך טיפול בילד בגיל זה מקנה לכם את הזכות ליהנות מכספי פיצויים כאילו פוטרתם.

התפטרות עקב מחלה מתייחסת לשני מקרים : התפטרות עקב מחלה של העובד עצמו או מחלה של קרוב משפחה בו הוא מטפל. העובד זכאי להתפטר במצב זה על העובד להוכיח כי סיבת התפטרותו מוצדקת וכי אין הוא או יכול לעבוד בגלל מחלה או שאין קרוב משפחתו יכול לקבל עזרה ממקור אחר.

התפטרות מרצון עקב הרעת תנאי ההעסקה מחייבת את המעסיק לשלם לכם פיצויים עקב ההרעה, מדובר בדרך כלל על הרעה משמעותית ועל העובד מוטלת חובת ההוכחה לפגיעה בתנאי העסקתו.

מעבר לעיר אחרת מחייבת פעמים רבות התפטרות עובד אך חשוב שתדעו שכאשר מדובר על ישוב מרוחק במיוחד ישנם תנאים מיוחדים אשר יכולים לזכות אתכם בקבלת פיצויים כאילו פוטרתם. מומלץ במצבים סבוכים של התפטרות לבחון לעומק את האפשרות לשכור עורך דין עבודה שיסייע לכם לעמוד על זכויותיכם.


עמוד הבית | שותפים | קשר אלינו | מפת אתר | צור קשר
מצא מידע על: טופס קורות חיים | תבנית קורות חיים | קורות חיים מוכנים | הכנת קורות חיים
קורות חיים קורות חיים לדוגמא
כל הזכויות שמורות לאתר Resumes - קורות חיים